Narodna skupština RS trebala bi da usvoji pravni akt koji će nositi naziv Zakon o poništenju odluke visokog predstavnika, jer se odlukom Valentina Incka direktno napada Republika Srpska, odnosno u suštini se ona proglašava genocidnom, smatra Blagojević.
Profesor ustanog prava Milan Blagojević, koji je podnio ostavku na mjesto sudije Okružnog suda u Banjaluci nakon nametanja zakona od strane Valentina Incka precizira da je pogrešno da se donosi zakon u kojem stoji izraz "neprimjenjivanje odluke", jer bi time, kako kaže Blagojević, bila priznata odluka OHR kao pravno valjana.
"Jer, kad se u nazivu zakona kaže da se nešto neće primjenjivati, time nije rečeno da to što se neće primjenjivati nije pravno valjano, već je samo rečeno da se neće primjenjivati. A to dalje znači da bi Narodna skupština takvim nazivom zakona učinila grešku, jer bi takvim nazivom legitimizovala inače protivpravnu pdluku OHR-a. Zato ovaj zakon mora da ima naziv Zakon o poništenju odluke OHR," rekao je Blagojević za ''Glas Srpske.''
On dodaje da, kada se nešto poništava, to automatski znači i da se ne primjenjuje, jer je nemoguće primjenjivati nešto što je poništeno.
"Treba, dakle, u našem zakonu stajati da se poništava odluka OHR-a, jer OHR nema ovlašćenje da donosi, niti da nameće zakone. To ovlašćenje OHR nema ni po međunarodnom pravu, ni po Ustavu BiH, ni po Ustavu RS, a takođe ni prema bilo kom aneksu Dejtonskog sporazuma. U tome se ogleda pravna ništavosti odluke OHR-a pa je zato NS RS zakonom treba poništiti, a ne reći da se ne primjenjuje. A NS RS ima osnov za donošenje takvog zakona, jer se odlukom OHR-a direktno napada RS koja se tom odlukom u suštini proglašava genocidnom. Stoga je ustavno i prirodno pravo Srpske da se brani i da svojim zakonom poništi tu protivpravnu odluku OHR-a," zaključio je Blagojević.