• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Bez podataka o imovini haških optuženika u BiH

Nijedna nadležna institucija nije dostavila Ministarstvu bezbednosti BiH tražene podatke o tome da li haški optuženici poseduju imovinu u BiH.

Nijedna nadležna institucija nije dostavila Ministarstvu bezbednosti BiH tražene podatke o tome da li haški optuženici Radovan Karadžić, Ratko Mladić, Stojan Župljanin i Goran Hadžić poseduju imovinu u BiH, piše u četvrtak sarajevski "Dnevni avaz".

List podseća da je prošlo više od sedam meseci otkako je Savet ministara BiH doneo odluku o zamrzavanju imovine toj četvorici haških optuženika.

Početkom januara Savet ministara BiH dao je nalog da se izvrši popis sve imovine koja se vodi na imenima haških optuženika.

Pozvani su svi opštinski sudovi da obave provere na području svoje nadležnosti i da automatski zamrznu imovinu optuženika ako je ima.

Isti poziv i uputstvo upućeni su i svim agencijama i institucijama u državi koje vode evidencije o pokretnoj imovini kao što su bankovni računi, deonice itd.

"Međutim, nijedna od ovih institucija nije Ministarstvu dostavila informaciju da je postupila po nalogu Saveta ministara, a time ni podatke o imovini osoba s haške poternice", stoji u tekstu.

U međuvremenu, u Srbiji su uhapšeni Stojan Župljanin i Radovan Karadžić, tako da se sada u Ministarstvu bezbednosti pripremaju za izmenu odluke, kojom bi oni bili uklonjeni s liste za zamrzavanje imovine.

(www.mtsmondo.com/Beta)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE