• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

I Tuđmanov sin bi da bude predsednik

Miroslav Tuđman je predsednički kandidat desnice na sledećim predsedničkim izborima, a predložila ga je grupa konzervativnih intelektualaca.

Miroslav Tuđman je predsednički kandidat desnice na sledećim predsedničkim izborima, a predložila ga je grupa konzervativnih hrvatskih intelektualaca.

Akademik Ivan Aralica službeno je ponudio HDZ-u da prihvati i podrži sina pokojnog predsjednika Tuđmana kao svog predsedničkog kandidata kandidata,navodi se u “Jutarnjem listu“.

"Miroslav Tuđman spreman je da uradi ono što nije želeo ni dok mu je otac bio živ. Miroslav će ući u HDZ i prihvatiti političku platformu HDZ-a, ako je HDZ zauzvrat spreman da ga podrži kao svog predsedničkog kandidata", rekao je Aralica na sastanku s Andrijom Hebrangom, članom predsedništva HDZ-a.

Neisticanje imena HDZ-ovog predsedničkog kandidata nateralo je grupu desno orijentiranih intelektualaca da ponudi svog kandidata, koga bi prihvatile sve konzervativne stranke i HDZ.

"Ne radi se o akciji traženja imena. Ime postoji, ime se zna. Sanader ga takođe zna", rekao je Aralica u intervjuu za novi broj Hrvatskog lista.

HDZ ipak nije reagovao na ponudu desničarskih intelektualaca, već ju je odbacio, rekao je izvor iz vrha te stranke za “Jutarnji list“.

Među inicijatorima Tuđmanove kandidature, s druge strane, tvrdi Aralica, stoje uglavnom HDZ-ovci, a delom nestranački ljudi, ali njihova imena nije htio otkriti.

(www.mtsmondo.com)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE