Pukanić bio ključni svjedok o švercu cigareta, tvrdi Đuzepe Skelsi.
Italijanski državni tužilac za područje Barija Djuzepe Skelsi izjavio je za tršćanski list "Il Pikolo" da je Ivo Pukanić bio njihov ključni svjedok u istrazi o švercu cigareta na Balkanu koju je sprovodilo tužilaštvo u Bariju, a u kojoj je bio osumnjičen crnogoriski premijer Milo Djukanović.
Skelsi je, kako prenose hrvatski internet portali Index i Javno, dodao da su vrlo uznemireni Pukanićevim ubistvom upravo zbog toga što je bio jedan od njihovih najvažnijih svedoka.
Italijanski tužilac je potvrdio da je medju svedocima bio i glavni urednik crnogorskog lista "Dan" Duško Jovanović, koji je ubijen u Podgorici u maju 2004. godine, i da je Jovanović prije više godina objavio napise koje je štampao Pukanićev "Nacional".
U ovakvoj će situaciji Direkcija Antimafija zatražiti da se slučaj arhivira, jer premijer Djukanović uživa diplomatski imunitet, rekao je tužilac Skelsi.
(Tanjug)