Bivši finski predsjednik ne želi da bude posrednik između Srbije i Hrvatske u rješavanju graničnog spora.
Marti Ahtisari, dobitnik Nobelove nagrade za mir, bivši finski predsjednik i međunarodni posrednik u pregovorima o Kosovu kaže da je "umoran od problema na Balkau" i da zato ne želi da bude posrednih u srpsko-hrvatskom sporu.
Ahtisari je za Hrvatsku radioteleviziju (HTV) u Vašingtonu, gdje je bio gost Nacionalnog kluba novinara, rekao da nikada nije dobio službeni poziv za medijaciju u hrvatsko-slovenačkom sporu.
On je dodao da je evropskom komesaru za proširenje Oliju Renu odgovorio da je spreman da pomogne u potrazi za rješenjem, ali da su stvari kompleksne, te da on nije pravnik i da slobodno potraži nekoga ko više odgovora.
Ahtisari koji je bio međunardoni posrednik i u pregovorima o Kosovu, rekao je, kako prenosi HRT, da je pomalo umoran od Balkana, ali da želi da se spor riješi kako bi Hrvatska što prije ušla u Evropsku uniju.
(Tanjug)