• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Primakov kupio Sveti Stefan?

Jevgenij Primakov, bivši ruski premijer, navodno je pravi zakupac hotela „Sveti Stefan“, „Miločer“ i „Kraljičina plaža“ na crnogorskom primorju!

Kompanija „Aman rizorts“ i njene firme kćerke sa Djevičanskih ostrva i iz Tajlanda, koje su zakupile turističke bisere na 30 godina - samo su, navodno, maska za crnogorsku, ali i rusku javnost.

Izvori "Novosti" u Rusiji, koji ovo tvrde, navode da se u krugovima oligarha zna da iza svega stoji Primakov, zahvaljujući vezi sa Svetozarom Marovićem.

Tvrde da nije slučajno što je bivši ruski premijer osam mjeseci poslije potpisivanja ugovora o zakupu (31. januara 2007) bio u Budvi na festivalu, kada je, između ostalog, bio i gost Svetozara Marovića (9. septembra 2007).

Poslednji predsjednik zajedničke države Srbije i Crne Gore i prvi Budvanin i danas je predsjednik Upravnog odbora „Budvanske rivijere“, jednog od potpisnika ugovora o zakupu. Prema ugovoru, koji su potpisali ministar turizma Crne Gore Predrag Nenezić, direktori „Budvanske rivijere“ Vule Tomašević i „Miločera“ Dragan Miković i predsjednik UO „Aman rizortsa“ Adrijan Zeka - poslednji potpisnik upravlja „Svetim Stefanom“ i „Miločerom“, a „Kraljičinom plažom“ njegova kompanija ćerka GHM („Dženeral hotel menadžment“).

Cijena zakupa u prvoj godini, kako je dogovoreno, iznosi 2,1 milion evra. Ugovor precizira ulaganje od najmanje 40 miliona evra u objekte. Sledeće poslovne godine ugovorom je predviđeno da singapurska kompanija uplati 10 odsto ukupnog prihoda pod uslovom da taj dio premašuje 2,1 milion evra. Vlada Crne Gore se tako obezbijedila: svakako prima više od dva miliona evra godišnje, a 10 odsto od svega što preostane, opet ide - njoj.

Dva hotela trebalo je da počnu da rade do 2008. godine, a novi (umjesto hotela „Kraljičina plaža“) da bude izgrađen do 2010. Nažalost, nova, osvježena niska bisera crnogorskog turizma, još nije vidjela svjetlo dana. Grad hotel „Sveti Stefan“ i dalje je zaključan, a hotel „Kraljičina plaža“ ruiniran! Za dvije godine gazdovanja, zakupac je jedino otvorio hotel „Miločer“ sa osam apartmana. U tu adaptaciju nije uložen ni četrdeseti dio od predviđenih 40 miliona evra...

Primakova, koji je sada predsjednik Privredne komore Rusije, Srbi pamte kao čovjeka koji je okrenuo avion iznad Atlantika kada je saznao da će NATO bombardovati Jugoslaviju 1999.

(MONDO)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE