• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Turci grade i treću nuklearku?!

Turska će graditi i treću nuklearnu centralu, koja će biti stacionirana u Ankari ili Tekirdagu.

Turska će graditi i treću nuklearnu centralu, koja će biti stacionirana u Ankari ili Tekirdagu, piše turski dnevnik "Danas zaman", pozivajući se na neimenovani zvanični izvor.

U planu je da treća nuklearna centrala bude izgrađena do 2023. godine, ali još nije poznato kome će biti povjeren taj posao.

Do sada je postignut dogovor o izgradnji dvije nuklerne centrale, u provincijama Mesrin i Sinop. Izgradnja u Mesrinu povjerena je ruskim, a u Sinopu japanskim stručnjacima.

S namjerom da izbjegne zavisnost od uvoza električne energije, Turska je planirala da izgradnjom nuklearnih centrala godišnje proizvede 5 000 megavata električne energije.

(Srna)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE