Više od 100 osoba je u Kejptaunu zatražilo pomoć zbog trovanja hranom, pošto su pojeli namirnice kojima je istekao rok trajanja.
Vozač kompanije za uklanjanje hrane kojoj je rok istekao je te namirnice istovario u blizini njihovog naselja umjesto da ih odveze na otpad, prenose mediji.
Kada je kamion istovario kolače, slatkiše, džemove i sokove, stanovnici naselja provizornih kuća Polajl Park su pomislili da se radi o poklonu za praznike, pa nisu vodili računa o tome da je rok trajanja nekih namirnica istekao 2003. godine.
Sve osobe otrovane tokom vikenda su se do danas oporavile, a vlasti istražuju ko je istovario namirnice i da li je time prekršen zakon.
(FoNet)