• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Državni udar u Mauritaniji

U Mauritaniji je u sredu izveden državni udar pošto je vojska uhapsila predsednika i premijera te zemlje na severozapadu Afrike.

Vojnici su jutros blokirali predsedničku palatu i odveli predsednika Sidija Muhameda Uld Šeika Abdulahija u zgradu predsedničke garde, izjavila je njegova kćerka Amal Mint Šeik Abdalahi.

Premijer Jahja Uld Ahmed el-Vakef odveden je u jednu kasarnu blizu predsedničke palate, prenele su agencije.

Državni radio i televizija prestali su da emituju program, u glavnom gradu je vidljivo pojačano prisustvo vojske na ulicama, a situacija je, zasad, mirna.

Prvi predsednik Mauritanije, bivše francuske kolonije koja je 1960. stekla nezavisnost, izabran na demokratskim izborima martu 2007, dve godine posle vojnog puča.

Analitičari smatraju da je državni udar izveden pošto je predsednik jutros najavio smene u vrhu vojske, žandarmerije i nacionalne garde i odlazak generala optuženih za izazivanje političke krize u zemlji.

(www.mtsmondo.com/Beta)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE