• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Zbog nedostatka kvoruma Špirić zaključio sjednicu Doma naroda

 vesna.jpg
Autor Vesna Kerkez

Predsjedavajući Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH Nikola Špirić zaključio je današnje zasjedanje ovog doma nakon što je konstatovao da nema kvoruma za rad i odlučivanje.

 19.jpg Izvor: Slaven Petković - Mondo

Špirić je obavijestio delegate da će 16. redovna sjednica biti nastavljena 17. jula u 11.00 časova, što je rezultat dogovora Kolegijuma.

On je rekao da za kvorum nedostaju tri delegata iz reda hrvatskog naroda.

Dom naroda Parlamentarne skupštine BiH ostao je bez kvoruma kada je trebao da po hitnom postupku počne raspravu o Prijedlogu izmjena Izbornog zakona BiH, koji je utvrdio HDZ BiH.

Prethodno je Dom naroda usvojio zahtjev predsjedavajuće Kluba Hrvata Marine Pendeš da se predloženi zakon razmatra po hitnom postupku.

Predloženim zakonom, kako je navedeno, želi se obezbijediti mogućnost biranja i kandidovanja na izborima, kao i pravičan izbor predstavnika naroda u Predsjedništvo BiH.

(Srba)

Možda će vas zanimati

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE