• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

HRVATSKI JAVNI SERVIS: U Ujedinjenim nacijama se desila diplomatska pobjeda Srbije!

Autor Dragana Božić

Reporterka hrvatske televizije uključila se uživo iz Njujorka i tom prilikom rekla je da je ovo "diplomatska pobjeda Srbije".

 Hrvatski javni servis diplomatska pobjeda Srbije Izvor: X/Detektor laži

U drugom dnevniku Hrvatskog javnog servisa večeras se moglo čuti priznanje o diplomatskoj pobjedi Srbije u Ujedinjenim nacijama. Reporterka hrvatske televizije uključila se uživo iz Njujorka i tom prilikom rekla je da je ovo "diplomatska pobjeda Srbije".

"Rezoluciju o Srebrenici su predložile Njemačka i Ruanda a Hrvatska je jedna od 40-ak sponzora. Uprkos tome što se u Rezoluciji ne spominje krivica nijednog naroda, Srbija i Republika Srpska, uz potporu Rusije, danima su žestoko lobirale protiv njenog izglasavanja. Rezoluciju su poduprle 84 države - manje nego što se očekivalo i to ipak govori o diplomatskoj pobjedi Srbije uz pomoć potpore", rekla je ona i dodala:

"Vidjeli smo brojne države iz latinoameričke skupine, afričke skupine...koje su se prepoznale u riječima srpskog predsjednika kako 'moćne zapadne zemlje kroje međunarodnu politiku po svojim aršinima'! Zanimljivo je i da je Kina, koja je poslovično suzdržana, danas ipak glasala protiv, kao i Mađarska!", naglasila je.

Pogledajte

01:32
Priznanje na hrvatskom javnom servisu: Diplomatska pobeda Vučića!
Izvor: HRT
Izvor: HRT

Podsjetimo, rezolucija o genocidu u Srebrenici usvojena je danas u Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija. Za je glasalo 84, protiv 19, dok je uzdržanih bilo 68.

Prijedlogom rezolucije, čiji je zvanični naziv "Međunarodni dan sjećanja na genocid u Srebrenici 1995", osuđuje se negiranje genocida i veličanje ratnih zločina i predlaže da se 11. jul proglasi za Međunarodni dan promišljanja i sjećanja na genocid u Srebrenici. Sjednica je počela minutom ćutanja zbog smrti iranskog predsjednika Ebrahima Raisija.

Nacrt rezolucije sačinile su Njemačka i Ruanda, a kosponzorisalo je 30-ak zemalja, među kojima su zemlje Kvinte i sve bivše jugoslovenske republike, osim Crne Gore koja je najavila podršku. U prijedlogu se podsjeća na presude Haškog tribunala i Međunarodnog suda pravde kojima je zločin u Srebrenici okarakterisan kao genocid.

(Mondo)

Možda će vas zanimati

Još iz INFO

Komentari 1

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

Поштено

Напокон нас уврстише у своју лигу, иако смо аматери у односу на њих,...

MONDO REPORTAŽE