• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Dizel naglo poskupljuje na dnevnom nivou

 Željko Svitlica
Autor Željko Svitlica

Na pojedinim pumpama u Srpskoj cijena običnog dizela jutros je, u odnosu na juče, viša i do sedam, a onog skupljeg i do 10 feninga po litru.

 Dizel naglo poskupljuje na dnevnom nivou Izvor: Vedran Ševčuk, mondo.ba

Neke benzinske pumpe još nisu korigovale cijene, a druge su, opet, dizel poskupile za nekoliko feninga.

Cijene benzina i dalje su iste, a litar u prosjeku košta 2,75 KM.

Trenutno, litar običnog dizela ide do 3,49 KM, dok se onaj skuplji na pojedinim pumpama prodaje i po 3,69 KM, a jučerašnja cijena mu je bila 3,59 KM.

Prosječna cijena dizela EUD5 je 3,45, dok je litar ovog goriva u istom periodu lani u prosjeku koštao 2,3 KM. Dakle, rezervoar od 50 litara sada, u prosjeku, košta nepunih 175, a prošle godine je za njega trebalo izdvojiti 115 KM.

"Za 70 KM jutros sam nasuo tek 20 litara. Stvarno sam se neprijatno iznenadio kad sam vidio koliko je litar dizela, odnosno, da je ovo gorivo u odnosu na juče otišlo za sedam feninga. Opet ulazimo u period poskupljenja goriva na dnevnom nivou, i pitamo se dokle ćemo ovako. Cijene nafte su u padu, a kod nas gorivo samo poskupljuje", kaže Ninoslav L. iz Banjaluke, prenosi Srpskainfo.

Podsjetimo, početkom krize izazvane rusko-ukrajinskim ratom, gorivo je u martu u Srpskoj poskupljivalo na dnevnom nivou, a dešavalo se da su distributeri cijene korigovali i po dva puta na dan. Rekordne cijene EUD5 zabilježene su početkom jula, kada je litar išao i do 3,63, dok je benzin u jednom periodu ove krize koštao i 3,55 KM.

Iz Grupacije za promet naftom i naftnim derivatima pri Privrednoj komori Srpske nedavno su poručili da nas i u narednom periodu očekuje nestabilan period, zbog povećanja nabavnih cijena. To je, kako objašnjavaju, posljedica odluke zemalja OPEC-a da se smanji proizvodnja, dok Evropa bilježi povećanu potražnju.

Povezano

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE