U cijeloj BiH danas će, nakon hladnog jutra sa mrazem, biti pretežno sunčano uz prolaznu oblačnost i dalji blagi porast dnevne temperature vazduha.

Nešto više oblaka biće na sjeveru.
Maksimalna temperatura vazduha iznosiće od tri do osam, na jugu do 12 stepeni Celzijusovih, u višim predjelima od nula, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
Vjetar će biti slab do umjeren i promjenljiv ili istočnih smjerova, uveče u Posavini na udare pojačan istočni.
Jutros je pretežno vedro, podaci su Federalnog hidrometeorološkog zavoda.
Stanje na putevima
Na putevima zbog izrazito niske jutarnje temperature mogući su nailasci na poledicu na svim vlažnim lokalitetima, naročito u višim predjelima i preko planinskih prevoja, te preko mostova, nadvožnjaka i na prilazima tunelima.
Iz Auto-moto saveza Republike Srpske skreću pažnju i na povećanu opasnost od odrona na dionicama u usjecima, a u kotlinama na mjestimično smanjenu vidljivost zbog magle.
Na putevima na kojima su u toku radovi obavezno je poštovanje privremene signalizacije koja reguliše saobraćaj.
Vozačima iz AMS savjetuju maksimalno opreznu vožnju, uz obavezno posjedovanje zimske opreme.
Izmijenjen je režim odvijanja saobraćaja na dionicama Srbac - Derventa, Prijedor - Kozarac, Crkvina - Modriča jedan, Rudanka - Doboj, Gradiška - Nova Topola i Čatrnja - Gradiška.
Zbog deminerskih radova najavljene su privremene obustave saobraćaja na dionici Doboj - Maglaj u mjestu Trbuk, a na putu Trnovo - Miljevina, u kanjonu rijeke Bistrice, zbog minerskih radova.
Saobraćaj se odvija usporeno na dionicama Dobro Polje - Miljevina i Razboj - Rudanka.
Zbog oštećenja mosta na magistralnom putu Sastavci - Ustiprača saobraća se jednom trakom.
Zbog aktiviranog klizišta, i dalje je u prekidu odvijanje saobraćaja na dionici regionalnog puta Stari Ugljevik – Glavičice, u rejonu Ugljevik Sela, a u funkciji su alternativni putni pravci.
Na regionalnom putu Priboj - Šibošnica, dionica Mačkovac - Piperi zabranjeno je odvijanje saobraćaja za teretna vozila zbog oštećenja mosta u Mačkovcu.
Zabranjen je saobraćaj za teretna vozila čija ukupna masa prelazi 12,5 tona na dionici Polje - Podnovlje, zbog oštećenja kolovoza, za teretna vozila ukupne mase veće od 30 tona na dionici Klašnice dva - Šargovac u mjestu Trn, te na Mostu kralja Aleksandra u opštini Rudo, za vozila ukupne mase veće od 10 tona, dok se za putnička vozila ograničava brzina kretanja na 20 kilometara na čas.
Na putu Brod na Drini - Šćepan Polje zabranjen je saobraćaj za sva vozila čija ukupna masa prelazi 16 tona.
U FBiH na dionici auto-puta Podlugovi - Visoko zbog radova saobraćaj se odvija usporeno, preticajnom trakom.
Zbog izgradnje pješačke staze na dionicama magistralnih puteva Husino - LJubače i Ćehaje - Srebrenik, u vremenu od 7.00 do 17.00 časova saobraća se usporeno, jednom trakom.
Na magistralnom putu Jablanica - Blidinje zbog oštećenja kolovoza još je obustavljen saobraćaj.
Zbog izgradnje pješačke staze na dionicama magistralnih puteva Husino - LJubače i Ćehaje - Srebrenik u vremenu od 7.00 do 17.00 časova saobraćaj se odvija usporeno, jednom trakom.
U toku su i radovi na magistralnim putevima na izlazu iz Jablanice, Vitina - LJubuški na mostu preko rijeke Vrioštice i Konjic - Jablanica kod tunela Crnaja, a vozila na mjestu radova saobraćaju usporeno, jednom trakom.
Na graničnim prelazima u BiH nema dužih zadržavanja.
Zbog oštećenja mosta obustavljen je saobraćaj za sve kategorije vozila na prelazu Brčko - Gunja.
Na graničnom prelazu Karakaj kod Zvornika zabranjen je saobraćaj za vozila teža od tona najveće dozvoljene mase.
Teretna vozila teža od pet tona preusmjeravaju se na novi most Bratoljub u Bratuncu i na granični prelaz Rača.
Šleperi i teretna vozila mogu saobraćati na graničnom prelazu Šepak od 9.00 do 13.00 i od 22.00 do 6.00 časova.
(Srna)