• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Nigdje bez kišobrana: Danas oblačno sa kišom i svježije

Autor Haris Krhalić Izvor SRNA

U BiH će danas biti oblačno i svježije vrijeme sa kišom.

 9.jpg Izvor: Slaven Petković, mondo.ba

Prije podne biće i kraćih suvih i sunčanih perioda, a na jugu Hercegovine uglavnom suvo, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Tokom dana i uveče zadržaće se promjenljivo oblačno i uglavnom suvo vrijeme uz kraću kišu ili pljuskove, a naredne noći nova jača kiša zahviće zapadne predjele.

Na sjeveru i zapadu duvaće sjeverni vjetar, a u ostalim predjelima južni.

Maksimalna temperatura vazduha od 12 do 18, na jugu do 22, a u višim predjelima od osam stepeni Celzijusovih.

Prema prognozi Federalnog hidrometeorološkog zavoda, jutros preovladava oblačno vrijeme, sa kišom u zapadnim i jugozapadnim područjima.

Temperatura vazduha u 8.00 časova: Bjelašnica nula, Gacko, Sokolac i Rudo šest, Višegrad i Foča sedam, Han Pijesak, Čemerno, Šipovo i Drinić osam, Bileća i Kalinovik devet, Mrkonjić Grad, Srebrenica, Sarajevo i Bihać 10, Zvornik, Ribnik i Tuzla 11, Bijeljina, Prijedor, Trebinje, Novi Grad, Brčko i Mostar 12, Banjaluka, Doboj, Srbac i Zenica 13 stepeni Celzijusovih.

Stanje na putevima

Saobraćaj se na većini puteva u Republici Srpskoj i FBiH odvija nesmetano, ali se vozačima na sjevorozapadnom području savjetuje oprez zbog mokrih i klizavih kolovoza, saopšteno je jutros iz Auto-moto saveza (AMS) Srpske.

Nastavljeni su radovi na magistralnom putu Srbac-Derventa, zbog čega će do kraja godine biti izmijenjen režim u odvijanju saobraćaja. Planirana je potpuna obustava saobraćaja na ovoj dionici dugoj 41,4 kilometra do 30. juna.

Za vrijeme obustave, vozila će se preusmjeravati na alternativni pravac Srbac-Prnjavor-Derventa. Zabrana ne važi za vozila lokalnog stanovništva, kao i za vozila hitnih službi.

Rođeno devet beba

U Republici Srpskoj u protekla 24 časa rođeno je devet beba, šest dječaka i tri djevojčice, rečeno je Srni u porodilištima.

Po tri bebe rođene su u Banjaluci i Bijeljini, a po jedna u Prijedoru, Trebinju i Doboju.

U Banjaluci su rođena tri dječaka, u Bijeljini dvije djevojčice i dječak, u Prijedoru i Trebinju po jedan dječak, a u Doboju jedna djevojčica.

Poroda nije bilo u porodilištima u Istočnom Sarajevu, Zvorniku, Foči, Gradišci i Nevesinju.

Zbog velikog oštećenja kolovoza, obustava saobraćaja je na magistralnom putu Bijeljina-Tuzla preko Banj brda, kao i preko mosta na magistralnom putu Dobro Polje-Miljevina. Alternativni pravac za vozila do tri i po je regionalni put Dobro Polje-Jažići-Miljevina.

Usljed oštećenja mosta na magistralnom putu Sastavci-Ustiprača saobraćaj se odvija jednom saobraćajnom trakom. Saobraćaj reguliše privremeno postavljena saobraćajna signalizacija, a brzina kretanja vozila ograničena je na 30 kilometara na čas. Na mostu se zabranjuje saobraćaj za vozila čija dozvoljena masa prelazi 30 tona.

Zbog radova, izmjene u saobraćaju su na putnim pravcima Lamovita-Ivanjska, Brod na Drini (Foča)-Hum (Šćepan Polje), Karakaj-Drinjača, kao i Rača-Bijeljina u rejonu Balatuna i Trnjaka, gdje se vozi usporeno sa privremenim prekidima u trajanju od 10 minuta.

Na magistralnom putu Čelinac-Kotor Varoš, na dionici regionalnog puta Čelinac-Ukrina i na regionalnom putu Ukrina-Klupe, zbog radova, izmijenjen je režim u odvijanju saobraćaja sve do kraja godine.

Izmjene u saobraćaju su i na auto-putu Banjaluka-Gradiška i Banjaluka-Doboj zbog uređenja razdjelnog pojasa za period 2025. i 2026. godine, kao i na mjestima izgradnje auto-puta koridor Pet ce kod Doboja.

Na regionalnom putu Rudanka-Stanari, preko prevoja Ljeskove vode saobraćaj se za putnička vozila odvija usporeno, a teretna se preusmjeravaju na alternativni pravac preko Jelaha.

Na magistralnom putu Ljubogošta-Sumbulovac-Podromanija zbog minersko-bušačkih radova u kamenolomu "Rogoušić" dolaziće do povremene obustave saobraćaja od 12.00 do 16.00 časova radnim danima i subotom.

Jednom trakom zbog aktiviranih klizišta vozi se i regionalnim putem Ukrina-Gornja Vijaka.

U FBiH zbog sanacije kolovoza na dionici auto-puta Kakanj-Lašva, u dužini od tri kilometra, zatvorena je lijeva strana auto-puta. Za vrijeme radova vozila se usmjeravaju dvosmjerno-desnom stranom, smjer Lašva-Kakanj.

Na dionici auto-puta Sarajevo sjever-Podlugovi i Sarajevo zapad-Lepenica saobraćaj preusmjeren u preticajnu traku zbog radova.

Izmjene su zbog radova i na mostu na magistralnom putu Konjic-Tarčin prije tunela Bradina, kao i na magistralnom putu Tomislavgrad-Prisoje.

Na magistralnom putu Jablanica-Blidinje dozvoljen je saobraćaj za vozila do tri i po tone, dok je za vozila iznad dozvoljene mase i dalje obustavljen.

Kada je riječ o graničnim prelazima, zadržavanja jutros nisu duža od 30 minuta.

Iz AMS-a napominju da se na granici sa EU u popunosti implementira sistem ulaz/izlaz za građane trećih zemalja, zbog čega se mogu očekivati duža zadržavanja na graničnim prelazima sa Hrvatskom.

Možda će vas zanimati

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE